Ana Sayfa / Haberler / ATATÜRK SEVGİSİNİ OKUL DUVARINA İŞLEDİLER

ATATÜRK SEVGİSİNİ OKUL DUVARINA İŞLEDİLER

Avcılar Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri, Avcılar Firüzköy İlkokulu’nun duvarına Mustafa Kemal Atatürk portresi ve Türkiye haritası çizdi.

Avcılar Belediyesi ve 2007’den beri boş duvarları renklendiren YTÜ öğrencileri  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Avcılar Firüzköy İlkokulu’nun duvarını Atatürk portresi ile renklendirdiler. Öğrenciler, içinde ay yıldız bulunan bir Türkiye haritasının üzerine Atatürk’ün kalpaklı portresini çizerek altına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasını attılar.

Eşzamanlı olarak aynı projenin gönüllüsü olan bir grup öğrenci de Avcılar’daki D-100 karayolunun yanında, her gün binlerce kişinin kullandığı metrobüs durağının hemen karşısında bulunan Abdulkadir Uztürk İlkokulu’nun duvarlarını çocukların hayal dünyalarına renk katmak amacıyla çizimlerle süsledi.

YTÜ Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencilerini ziyaret eden Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, “Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü gönüllüsü öğrenciler, Avcılarımızı yaptıkları resimlerle daha da güzelleştiriyor. Renkli çalışmalarıyla içimizi aydınlatan gençlere teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Çizdikleri resimlerle toplumsal mesaj vermeyi hedefleyen öğrenciler, özellikle pet şişe ve poşetlerin sebep olduğu çevre kirliliğine dikkat çekmek ve çocukların bu konuda bilinçlenmesini sağlamak istediklerini belirttiler.

Yaptıkları projeden büyük keyif aldıklarını ve kendilerini geliştirme imkanı bulduklarını ifade eden öğrenciler desteklerinden ötürü Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli ve belediye personeline teşekkür ettiler.FotoGALERİ

güzelbi fikir