Ana Sayfa / İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği


AVCILAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULU VE ÇALIŞMALARINA AİT
BİLGİLENDİRME

Belediyemiz memur, sözleşmeli memur, işçi personeli ile 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile sürekli işçi kadrolarına geçen personelin geçirdiği iş kazaları, birimler tarafından tutanak düzenlenerek kurula zamanında bildirilmemektedir. Bu sebeple SGK bildirimlerinde gecikmeler yaşanmakta ve idari para cezaları doğmaktadır.

Bu kapsamda 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa dayanarak kurumumuzda 27.12.2013 tarihli yazı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu oluşturulmuş ve;

İşveren Vekili – Kurul Başkanı (Destek Hizmetleri Müdürü) : Nejat DUVARCI

İş Güvenliği Uzmanı (C sınıfı)  :  Özcan ŞAHİNGÖZLÜ

İşyeri Hekimi (Sağlık İşleri – Doktor ) : Ferihan HAFIZOĞLU

şeklinde görevlendirilmiştir.

Ayrıca  Belediyemiz  Şirketi  Bathonea  Yapı  AŞ. adına da  İş  Güvenliği Uzmanı Ali KINIKOĞLU (B sınıfı), Akın KAMEK (B sınıfı)  ile  Fatma YILDIRIM (C sınıfı), İşyeri Hekimi – Doktor İsmail Salih IŞIK tam zamanlı olarak görev yapmaktadırlar.

Yaşanan iş kazalarında tutulan tutanakların ve düzenlenen raporlarının iş güvenliği uzmanı ve ayrıca İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne aynı gün bildirilmesinden Birim Amirleri, Alt işveren ve çalışanlar sorumludur.

Çalışmaların buna göre yürütülmesi ve kurumumuza bu sebeple doğacak bir kamu zararının önüne geçilmesi hususunda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul’u adına bu duyuru hazırlanmış olup, personelin görebileceği ilan panolarına asılması gerekmektedir.

                                                                         

Avcılar Belediye Başkanlığı

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu

Ekim 2019İş Sağlığı ve Güvenliği İç Yönetmeliği
Acil Eylem Planı


güzelbi fikir