Ana Sayfa / Dijital Kütüphane

Dijital Kütüphane

Uygulamayı İndirmek İçin 

Google Play AppStore

     Enformasyon çağının getirisi olan dijitalleşme artık bir tercih olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelmiştir. Avcılar Belediyesi olarak, çağımızın ve geleceğin kaçınılmaz zorunluluklarından biri olan dijitalleşme konusunda önemli bir adım atarak, “Oku Avcılar” projesini hayata geçirdik.

    Toplumun ayrılmaz bir parçası olan halk kütüphanelerini dijital bir platforma taşıyan Oku Avcılar projemizle, hemşehrilerimiz yaşam boyu eğitimi destekleyen yerel ve kültürel mirasa, geleneksel kütüphanelere oranla daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşabilecekler. Avcılar halkı; araştırma yapabileceği, bilgiye ulaşabileceği ve en önemlisi de kitap okuyabileceği bu uygulamayla hızlı ve kolay bir erişim ağına sahip olacak.

   Oku Avcılar aynı zamanda okullarda öğrencilerimizin hem okuyup hem de ödüller kazanabileceği, veli ile öğretmenlerin de günlük, haftalık, aylık ve dönemlik olmak üzere okuma performansı analizlerini görebileceği bir dijital kütüphane olarak tasarlanmıştır.

    Avcılar’daki tüm okullarda uygulamaya konulacak Oku Avcılar Dijital Kitap Uygulaması ile öğrencilerimiz, formal eğitimin sınırlarını aşıp, eğitimi tüm hayatlarına yayarak kendilerini geliştirebilecekler. Bu kapsamda öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun Türk klasiklerinden batı klasiklerine, ansiklopedilerden sözlüklere 28 konu başlığı altında 22.000 kitaba okul dışında da istedikleri zaman kolayca ulaşabilecekler. Ayrıca bilgisayar, tablet ve telefonda kullanılabilen uygulamayla veli ve öğretmenler, konu başlıklarına göre kitapları seçebilir. Özel bir kütüphane tasarlayarak; toplu olarak ödev tanımlayabilir, ödevlerin takibini ve raporunu alabilir, öğrencilerin okuma karnelerini periyodik olarak takibini sağlayabilirler.

     “Oku Avcılar” projemizin dijital bilgi teknolojilerinin eğitim sürecinde etkin kullanılması yönünde yeni ufuklar açacağına inanıyoruz.

 

 

güzelbi fikir