Ana Sayfa / Temizlik Hizmetleri

Temizlik Hizmetleri


Avcılar Belediyesi; çöp konteyner sistemleri ürünleriyle çöp ve atıkların toplanmasında öncelikli olarak ‘’Çevre ve insan’’ ilkesini benimsemiş, bu ilkeyle modern çözümler üretmiştir. 

Yer üstü konteyner (çaça) robot sistemli otamasyon dezenfekte aracı ile haftada 2 gün yıkanması sağlanmaktaolup, 5000 litre temiz su, 5000 litre kirli su haznesi ile 360 derece dönen robot sistemi ile çaça konteynerin tüm yüzeyi dezenfekte edilmektedir.

İlçemizde bulunan bütün cadde, sokak ve meydanlarda her gün düzenli olarak  süpürge aracı ile süpürge çalışmaları yapılmaktadır.

Avcılar sınırlarımızın içerisindeki parkların ve yeşil Alanların tamamında her gün düzenli olarak süpürme ve yıkama çalışmaları yapılmaktadır.

Genel temizlik hizmetleri, muhtarlıklar bazında ekip çalışması yapılarak gelen talepler doğrultusunda gereklii zinleri alınmış arsa temizlikleri yapılmaktadır.

İlçemizde tespiti yapılan izinsiz afiş ilan ve reklamların basınçlı mobil yıkama ekiplerimiz tarafından temizlenmiştir.

Moloz,inşaat ve kaba atıkların toplanması ve nakli

Avcılar İlçesi sınırlarınında bulunan tüm ibadethanelerin bahçeleri ve çevre yolları, müdürlüğümüz tarafından yapılan prorgamlar kapsamında düzenli olarak temizlenmektedir.

Eğitim-Öğretim dönemleri başlamadan İlçemizdeki tüm okullarda temizlik çalışmalarımız yapılmaktadır. Kamu Kurum ve Kuruluşların programlar dahilinde düzenli olarak temizliği sağlanmaktadır. Ayrıca Eğitim-Öğretim dönemleri devam ederken de belirli program dahilinde sırasıyla  okullarımıza temizlik hizmeti sunulmaktadır.

Her yıl ana arter, cadde, meydan, bulvar, park, okul vb kamu alanlarındaki bordür ve tretuvarların boyama işlemi yapılmaktadır.

Temizlik hizmeti kapsamında çalışan tüm personelimize 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu kapsamında gerekli olan tüm eğitimler verilmektedir.

güzelbi fikir