Ana Sayfa / Kadın Dostu Belediyecilik

Kadın Dostu Belediyecilik


1. PSİKOLOJİK DESTEK HİZMETLERİ BİRİMİ : Psikolojik Destek Hizmetleri Birimine  başvuran kadın, aile ve çocuklara gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılarak psikolojik danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca Evlilik ve Yaşam Okulu, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi, Kaygı Bozuklukları ve Baş Etme Yöntemleri, Depresyon,  Çocuklarda Uyum Problemleri Ve Başetme Yöntemleri vb. Konularda eğitim/ seminerler düzenlenmektedir.

Bilgi ve randevu için: 444 69 89 – 3706 dahili


2. KADIN DANIŞMA MERKEZİ BİRİMİ : Kadınların hukuki, psikolojik ve sosyal konularda bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi açısından danışma merkezine başvuran kadınlarla görüşülerek danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca Toplumsal Cinsyet Eşitliği, Kadına yönelik Şiddetle Mücadele, Kadın Sağlığı vb konularda eğitim/ seminerler düzenlenmektedir.

Bilgi için: 444 69 89 – 3705 dahili

3. ÇOCUK HİZMETLERİ BİRİMİ:

Çocuk hakları ve 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında çocuklar ile ilgili faaliyetler ile  çocuk evi ve çocuk kulübü hizmetleri yürütülmektir.

Çocuk evi ve çocuk kulüpleri bilgi için: 444 69 89-  4950 dahili


4. KADIN EL EMEĞİ PAZARI: Kadınların ekonomik hayata katılımlarını sağlamak amacı ile  kendi ürettikleri el emeği ürünlerinin satışı için Mayıs- Eylül ayları arasında Ambarlı Mahallesi (ıhlamurlar yolu mevki) sahilde Kadın El Emeği Pazarı faaliyetleri yürütülmektedir.

Bilgi için: 444 69 89 – 3711 dahili

5. TOPLUMSAL EŞİTLİK BİRİMİ: Toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısıyla tüm dezavantajlı gruplarla ilgili politikaların oluşturulması, uygulanması ve kurumsallaştırılması için çalışmalar yürütülmektedir.

Bilgi için: 444 69 89 – 3705 dahili
 

güzelbi fikir