Ana Sayfa / Haberler / AVCILAR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

AVCILAR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Avcılar Belediye Meclisi Koronavirüs ve deprem gündemiyle bugün olağanüstü toplandı.

Meclis, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli başkanlığında  Barış Manço Kültür Merkezi’nde sağlık tedbirleri ve sosyal mesafe dikkate alınarak gerçekleşti. Tüm meclis üyelerinin eldiven ve maskeleri ile katıldığı toplantıda koronavirüs ve deprem konularını içeren 3 maddelik gündem konuları görüşüldü.

Buna göre; yeni koronavirüs salgını kaynaklı zorlayıcı sebep gerekçesiyle, belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazların, satış ve kiralamadan kaynaklanan bedellerinin 3 ay ertelenmesi, halk sağlığına hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarına koruyucu malzeme ve ekipman desteği verilmesi,  sahada görev alan belediye personelinin yemek ihtiyacının giderilmesi ve kentsel dönüşüm çalışmalarının aksatılmadan yürütülmesi amacıyla ilgili makama gerekli yetkilerin verilmesi kararlaştırıldı.

“Koronavirüs döneminde Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar gerçekleştirdik”

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, konuşmasına pandemi sürecinde belediye meclis üyelerinin de katkısıyla Avcılar Belediyesi’nin yoğun bir çalışma süreci yürüttüğünü söyleyerek başladı. Hançerli, vatandaşların desteğe ihtiyaç duyduğu koronavirüs döneminde Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar gerçekleştirildiğinin altını çizerek, meclis üyeleri ve belediye personeline teşekkür etti.

Hançerli, “Salgın ve deprem asla unutamayacağımız iki sorun. TBMM Kurtuluş Savaşı’nda nasıl çalıştıysa Avcılar Belediye Meclisi de halkımızın en önemli iki sorunu karşında her daim çalışmaya hazır olduğunu gösterdi” dedi.

“Eşitlik ve adaletten asla sapmayacağız”

Gündem konularının konuşulmasının ardından açıklama yapan Başkan Hançerli, “Dünyanın en önemli değeri, adalet ve eşitlikten asla sapmayacağız. 448 bin Avcılarlıya hizmet etmeye devam edeceğiz. İlçemizde gerçek ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizi tespit ederek gerekli destekleri sunuyoruz. Avcılarlı hemşehrilerime söylüyorum bildiğiniz ama destek isteyemeyen komşunuz var ise lütfen söyleyin bize ulaşsınlar” şeklinde konuştu.FotoGALERİ

güzelbi fikir