Ana Sayfa / Haberler / BAŞKAN HANÇERLİ, AVCILARLI İŞ İNSANLARI İLE “YEŞİL MUTABAKAT”I KONUŞTU

BAŞKAN HANÇERLİ, AVCILARLI İŞ İNSANLARI İLE “YEŞİL MUTABAKAT”I KONUŞTU

Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, Avcılar’da faaliyet gösteren iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile buluştu. Pandemi koşulları sebebiyle Zoom Online Konferans Sistemi üzerinden gerçekleşen “Avcılar Belediyesi ile Avcılarlı İş İnsanları Buluşması” başlıklı toplantıda "Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Vergisi Düzenlemesi" konusu görüşüldü. Toplantıya bölgede faaliyet gösteren 13 iş insanı katıldı. 

Belediyenin ilgili birimlerinin "Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Vergisi Düzenlemesi" konusunda bilgilendirme sunumları yaptığı toplantında Paris Bosphorus Enstitü Başkanı ve Önceki Dönem TUSIAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası, Yeşil Mutabakatı anlatan bir sunum yaptı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Hançerli, Avcılar’ın güvenli ve yüksek nitelikli yaşam standartlarına kavuşması için çalıştıklarını belirterek, “Yeni nesil belediyecilik anlayışımızla Avcılar’ın ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan “Dayanıklı" bir kente dönüşmesi yönündeki arayışlarımıza hız vermiş bulunuyoruz. Bu noktada bölgemizde faaliyet gösteren iş dünyasının önde gelen temsilcileri olarak Avcılar’ın yatırım dostu, istihdam yaratan ve kent genelindeki bütün paydaşlarımızla birlikte bölgenin bir cazibe merkezi olması doğrultusunda yapılabilecekleri, yerel yönetim olarak yapabileceklerimizi ortak bir platformda değerlendirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Hançerli sözlerini “Kentimizin geleceğine ilişkin olarak Avcılar2029 Vizyonu çerçevesinde başlattığımız çalışmalardan biri olan ‘Avcılar Belediyesi ile Avcılarlı İş İnsanları Buluşması’ toplantılarımız devam edecek. Önemli bir ilk adım olarak gördüğümüz bu toplantımız, benzeri süreçlerin kurumsallık kazanması açısından çok kıymetli bir katkı sağlayacaktır” şeklinde sürdürdü. 
 FotoGALERİ

güzelbi fikir