Ana Sayfa / Haberler / TURAN HANÇERLİ İZMİR MARŞI’NI SESLENDİRDİ

TURAN HANÇERLİ İZMİR MARŞI’NI SESLENDİRDİ

HANÇERLİ: CUMHURİYET 96 YILDIR YAŞIYOR VE İLELEBET YAŞAYACAK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm ülkede olduğu gibi Avcılar’da da çoşkuyla kutlandı. On binlerce Avcılarlı alanlarda ‘Yaşasın Cumhuriyet’ dedi. Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, törende vatandaşlarla beraber İzmir Marşı’nı söyledi.

Avcılar’da Cumhuriyet Bayramı on binlerce vatandaşın katılımıyla kutlandı. Sabah saatlerinde Firüzköy Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen törenin ardından saat 19.00’da Avcılar Merkez’deki Atatürk Anıtı önünde buluşan vatandaşlar, Avcılar Sahili’nde bulunan Atatürk Evi’ne kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş yaptı. Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli’nin de yer aldığı yürüyüşte bando takımı eşliğinde marşlar okundu.

“Cumhuriyet yoksul bir çocuğun Cumhurbaşkanı olmasıdır”

Atatürk Evi önünde Avcılar halkına “Merhaba Cumhuriyet’in çocukları, Cumhuriyet sevdalıları” diye seslenen Hançerli, “Cumhuriyet Gazi Mutafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği en erdemli yönetim biçimidir. Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet kadın erkek eşitliği, Cumhuriyet köylü, yoksul bir çocuğun Cumhurbaşkanı olması demektir. Cumhuriyet özgürlük, Cumhuriyet adalettir. Kim Cumhuriyet’e düşman olabilir? Ancak bu değerlerin karşıtı olanlar Cumhuriyet düşmanı olabilir” dedi.

“İstanbul’un başkanı İmamoğlu’na selam olsun”

“Cumhuriyet 96 yıldır yaşıyor ve ilelebet de yaşayacak” diyen Başkan Hançerli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizlerle yürümek, sizlerle koşmak büyük onur bizim için. Buradan İstanbul’un her tarafında Ekrem İmamoğlu’yla Cumhuriyet kutlanıyor. İstanbul’un 4 bir yanına buradan selam olsun. İstanbul’un başkanına Ekrem İmamoğlu’na selam olsun. 30 Ağustos’ta 100 binler olduk ve önümüzdeki bayramlarda da 100 binler olup alanlara meydanlara taşacağız. Her şey çok güzel olacak. Çünkü sizler çok güzelsiniz. Her şeyin çok güzel olması kaçınılmaz. Teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”

Hançerli’den İzmir Marşı

Turan Hançerli’nin konuşmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türkülerin çalındığı konserle program devam etti. Programın sonunda Turan Hançerli sahneye gelip mikrofonu alarak ‘Yiğidim Aslanım’ ve ‘Leylim Ley’ isimli türküleri ve İzmir Marşı’nı Avcılar halkıyla beraber söyledi. Performansıyla dinleyicilerin beğenisini toplayan Hançerli, “Enerji kaynağımızsınız, bize güç veriyorsunuz. Sizlerle yürümek, sizlerle koşmak bizim için büyük onur” dedi.FotoGALERİ

güzelbi fikir