Ana Sayfa / Haberler / AVCILAR’DA ÖĞRENCİLERE YÖNELİK SEMİNERLER BAŞLADI

AVCILAR’DA ÖĞRENCİLERE YÖNELİK SEMİNERLER BAŞLADI

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri, Avcılar Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda 4. sınıf öğrencilerine ‘Akran Zorbalığı’ ve ‘Verimli Ders Çalışma Teknikleri’ gibi konularda seminer verdi.

Avcılar Belediyesi, Aydın Üniversitesi öğrencilerinin desteğiyle ilçedeki okullarda seminerler düzenliyor. Seminerlerin ilki Tahtakale Mahallesi’nde bulunan Şehit Şerife Bacı İlkokulu’nda gerçekleştirildi. İki ayrı başlık altında düzenlenen seminere 4. sınıf öğrencileri katıldı.

‘Akran Zorbalığı’ konulu bölümde, çocukların sağlıklı arkadaşlık ilişkileri geliştirmelerine ve akran ilişkilerinde davranış bozukluğu doğurabilecek tavırlardan kaçınılmasına yönelik bilgiler paylaşıldı. ‘Verimli ders çalışma teknikleri’ konulu seminerde ise, öğrencilere ders çalışma alışkanlığı kazandırmaya ve bu alışkanlığı olabildiğince verimli bir hale dönüştürmeye yönelik bilgiler verildi.

Öğrencilerin ilgiyle izlediği seminerler ilçedeki çeşitli okullarda, farklı konu başlıkları da dahil edilerek devam edecek.FotoGALERİ

güzelbi fikir