Ana Sayfa / Haberler / AVCILAR BALKONLARINDA 23 NİSAN COŞKUSU

AVCILAR BALKONLARINDA 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sokağa çıkma yasağına rağmen Avcılar’da coşkuyla kutlanıyor.

Ulusal egemenliğin 100. yılında sokağa çıkma yasağı nedeniyle bugün evden çıkamayan Avcılarlı vatandaşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için balkonlarını, pencerelerini Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süsledi.

Kutlamalar, sabah saatlerinde Avcılar Hükümet Konağı Bahçesi’nde düzenlenen resmi törende Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumu ile başladı. Törene Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Yıldız, çeşitli siyasi parti temsilcileri ve az sayıda görevli katıldı.

Daha sonra Atatürk Parkı’ndaki Atatürk heykeli önüne çelek sunma töreni düzenlendi. Törende, siyasi parti ve STK temsilcileri, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve saygılarını sundu.

Çocuklara 23 Nisan armağanı; bayrak, satranç takımı ve boyama kitabı

Törenlerin ardında Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, anons aracı ile şarkı ve marşlar eşliğinde kentin cadde ve sokaklarında tur attı. Pencere ve balkonlardan el sallayarak başkan ve ekibini karşılayan aileler, araçtan yükselen şarkılara eşlik etti.  Avcılar halkının bayramını kutlayan Başkan Hançerli, coşkusunu evde yaşayan çocuklara bayrak, satranç takımı ve boyama kitabı hediye etti.

Zaman zaman araçtan inerek balkondaki vatandaşlarla sohbet eden Hançerli, “İyi bayramlar diliyoruz. Güzel günler sizin gülücüklerinizde ve tertemiz kalbinizde yükselecek. Size söz veriyoruz; bugünler geçecek ve bayramımızı meydanlarda , sokaklarda daha bir coşkuyla kutlayacağız” dedi.FotoGALERİ

güzelbi fikir