Ana Sayfa / Haberler / Avcılar Belediyesi’nden Kedi Evleriyle İlgili Karar

Avcılar Belediyesi’nden Kedi Evleriyle İlgili Karar

Avcılar Belediyesi, ilçede Ambarlı Mahallesi başta olmak üzere birçok kedi evinin sokak kedilerine zarar verecek şekilde amacının dışında kullanıldığını açıklayarak kedi evleriyle ilgili değişikliğe gitti.
Avcılar Belediyesi, ilçede özellikle en büyük kedi evi olan Ambarlı Meydanı’ndaki kedi evinin amacının dışında kullanıldığını ve bu durumun kedilere zarar verdiğini, hastalık ve ölümlere neden olduğunu açıkladı. Belediyeden yapılan açıklamada, kedi evlerinin kedilerin barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak, kedi evleri etrafında yaşayan kedilerin üremelerini ve bakımlarını kontrollü bir şekilde yapmak amacıyla yerleştirildiği ancak son iki yıldır vatandaşlar tarafından bu evlerin amacı dışında kullanıldığı belirtildi. 
Hastalık ve ölümler arttı
Açıklamada sokağında kedi istemeyen Avcılar dışından bazı vatandaşların kedileri kontrolsüz bir şekilde kedi evlerine getirdiği, yeni doğan yavru kedilerin anneleri yemek aramaya gittiğinde kedi evlerine bırakıldığı, bazı vatandaşların hasta kedileri tedavi ücreti ödememek için kedi evlerine bıraktığı ve bu sebeple kedi evlerinde hastalık ve ölümlerin arttığı belirtilerek ilçe genelindeki tüm kedi evlerinin kaldırılacağı ifade edildi. 
Vatandaşlara çağrı
Avcılar Belediyesi kaldırılan kedi evlerinin yerine etrafında su ve mama bulunan daha küçük barınma evleri kurulacağını açıklayarak vatandaşlardan hastalık gibi durumlarda kedileri kedi evlerine bırakmamaları, Avcılar Belediyesi’nin rehabilitasyon merkezine götürmelesi istendi.FotoGALERİ

güzelbi fikir