KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

ÖNEMLİ OLAN AFETE ÖNCEDEN HAZIR OLMAK

‘Çağdaş ve uygar toplumlar organize olmuş toplumlardır’ söylemi ile hareket eden Avcılar Belediyesi, eğitim, sanat ve kültürel anlamda devam ettiği çalışmalarına, sosyal sorumluluk projeleri ile de hız kesmeden devam ediyor.

Avcılar Belediyesi tarafından gelenekselleştirilerek, her ayın son pazartesi günü saat 15.00’de yapılan ABAG (Avcılar Belediyesi Afet Gönüllüleri) Afet Bilinci Paneli, 30 Ocak Pazartesi günü Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonu’nda gerçekleşti.

Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık, Sivil Savunma Uzmanı İbrahim Berber’in anlatımı ile gerçekleşen, Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy’un da katıldığı ‘‘Biyolojik Tehditler” konu başlıklı eğitim toplantısına Avcılarlı vatandaşların ilgisi yoğundu.

HEDEFİMİZ BİLGİ TOPLUMU OLMAK

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de ABAG eğitim toplantısında yerini alırken; “ Olası bir afetten etkilenmemek için ne yapıyoruz? Önceden hazırlık yapıyoruz. Bu hazırlıklarımızı yaparken, sizlerin de bunları bilip o hazırlıkların içerisinde yer almanızı istiyoruz. Biz kendimizi şöyle tarif ediyoruz; ‘Afetin ne zaman ya da kaç şiddetinde olacağı değil, bizim ne kadar hazırlıklı olduğumuz önemlidir.’ Bilgi toplumları organize ve koordine toplumlardır. Bilgi toplumu olmak, bütün hedefimiz bu. Ne zaman ne ile karşılaşırsa karşılaşsın, ne yapacağını bilmek. Önceden hazırlanmak, olay anında ne yapacağını bilmek, sonra da aynı şekilde rehabilite olmasını da bilen bir toplum. O nedenle de her ay bir araya geleceğiz, bu çalışmalarımızı birlikte sürdüreceğiz, organize ve koordine bir toplum olmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

Dökümanlar