KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

Avcılar’ın Yürekli Çocuğu ‘ Muhammed Ali ’

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Avcılar’ın büyük yürekli çocuğu, hayvan hakları savunucusu Muhammed Ali Yürekli, adının verildiği Muhammed Ali Yürekli Parkında doğum günü sebebi ile anıldı.  
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, anne Selma Yürekli ve çok sayıda Avcılarlı vatandaşın katıldığı törende, sokak hayvanları için gönüllü çalışan ve onları ‘Can’ olarak gören ‘Hay’Can’ lakaplı Muhammed Ali Yürekli anıldı. Başkan Dr. Toprak; “O sokaktaki canlılar için hazırladığı projeleri bizimle paylaşan, sokak hayvanları için hiç yorulmadan çalışan ve gelecekte gen mühendisi olmayı kafasına koyan pırıl pırıl bir gençti. Gözlerinden ışık yayılıyordu. Emaneti olan sokak hayvanlarına sahip çıkıyoruz. Azminin ve çalışkanlığının Avcılarlı gençlerimize örnek oluşturması için bu parkta ismini yaşatmaya devam ediyoruz” dedi.


‘HAY’CAN’ MUHAMMED AVCILAR’DA YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR

Avcılar Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı olan, çok sevdiği sokak hayvanları için sürekli çalışan ve sokak hayvanları için yaptıklarıyla Avcılar’da yaşayan herkesin büyük takdirini kazanan Muhammed Ali Yürekli Avcılar’da unutulmamış ve Avcılar Belediye Meclisinde çıkan kararla adının bir parka verilerek yaşatılması kararlaştırılmıştı.

 

Dökümanlar