KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

Avcılar’ın Kütüphanesi Uçuyor

Avcılar Belediyesinin ev sahipliğinde ve Yuva Derneğinin koordinasyonunda gerçekleştirilen ‘Uçan Kütüphane’ projesi Avcılar Yeşilkentli çocuklarla buluştu.

Yürütülen proje kapsamında Yeşilkent Mahallesi Milli Egemenlik Parkı’na konumlandırılan ve tam 1 yıl boyunca hizmet verecek olan “Uçan Kütüphane”nin açılışını; Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan ve Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Alman Goethe Enstitüsü ve Yuva Derneği'nin yöneticileri yaptı. Avcılarlı çocuklar ve ailelerinin de yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşma yapan Başkan Dr. Toprak; “Çocuklarımızın okullarından arta kalan zamanları donanımlarını arttırarak geliştirebilecekleri; kitap okuma, el işleri, sanat, sirk etkinlikleri, filmler, oyunlar, eğitim aktiviteleri yapabilecekleri ve kendi üretebildiklerini keşfetmenin tadına varacakları “Uçan Kütüphane” yi güzel çocuklarımızla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Başta Avcılar Kaymakamımız Hulusi Doğan ve Yuva Yöneticileri olmak üzere projede emeği geçenlere, Almanya’dan destekleyen kuruluşlara ve ‘Çocuk Dostu Belediyecilik’ anlayışı ile ilgili yürüttüğümüz projelerimize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

SANATTAN EĞLENCEYE HERŞEY BU KÜTÜPHANEDE

Avcılar Belediyesinin ev sahipliğinde ve Yuva Derneğinin koordinasyonunda gerçekleştirilen ‘Uçan Kütüphane’ de; sanattan eğlenceye, sirk etkinliklerinden filmlere varana kadar birçok aktivite yer alıyor. Uçan Kütüphane bulunduğu bölgedeki çocuklar ve gençler için ortak bir buluşma noktası olurken, bireysel becerilerini geliştiren aktiviteler yapmalarına da olanak sağlıyor.

Dökümanlar