KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

AVCILAR’DA DÜZENLİ SAĞLIK EĞİTİMİ

‘Önce İnsan’ söylemiyle hizmet veren Avcılar Belediyesi sunduğu ücretsiz sağlık hizmetleri ve bilinçlendirme eğitimleri ile fark yaratmaya devam ediyor. Avcılar Belediyesi önleyici sağlık anlayışı çerçevesinde, farklı sağlık konularında düzenlediği eğitim ve bilinçlendirme seminerlerine devam ediyor.

Avcılar Belediyesi tarafından gelenekselleştirilerek devam eden ‘Sağlıklı Yaşam Semineri’ eğitim toplantısı, 2 Ocak Pazartesi günü Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonu’nda gerçekleşti.

Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Esin Korkut’un anlatımı ile gerçekleşen ‘Mide, Bağırsak Hastalıkları ve Reflü’ konu başlıklı toplantıya Avcılarlı vatandaşların ilgisi yoğundu. Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Esin Korkut hastanın şikayetine göre diyet hazırlanmasının gerekliliğinin önemine dikkat çekerken;  “Reflü yaygın bir rahatsızlıktır. Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bizim en önemli derdimiz yaşam tarzı değişikliği. Yaşam tarzınızı değiştirirseniz % 80 oranında başarılı olmuşsunuz demektir. Öğünlerde porsiyonları küçültmeli, azar azar ve sık yemeliyiz. Yatmadan önce 2-3 saat boyunca yemek yememeliyiz. Yemek yedikten sonra da mutlaka oturur vaziyette kalmalıyız” dedi.

KALİTELİ YAŞAM

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ‘Sağlıklı Yaşam Semineri’ndeki yerini alırken; “Dünya Sağlık Örgütü sağlığı; ‘ruhen, bedenen ve sosyal yönden mutlu olma hali’ şeklinde tanımlar. Sağlıklı birey, sağlıklı bir aile, sağlıklı bir toplum demektir. Bizler bu konunun önemini bildiğimiz için Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonumuzu pazartesi günleri eğitime ayırmaktayız. Çünkü Belediyecilik bir nevi toplum hekimliğidir. Sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama istediğidir. Çünkü her şey çevreye, beslenmeye ve bilgiye bağlıdır. Bilgi ve çevre sağlıklı bir toplumun oluşmasını sağlıyor. Çevrenin sağlığı,  kişinin bilgi, sanat ve sporla ilgili donanımları, onun hayattaki yaşamını etkiliyor. Bizler yaşamı belki uzatamayız ama kalitesini arttırabiliriz” dedi.

 

Dökümanlar